کل يوم عاشورا و کل عرض کربلا

روايت است که در روز ۲۷ ذی الحجه حر بن يزيد با هزار سوار نزديک خيمه های امام حسين عليه السلام ـ که در منتطقه ای دور از کوفه مستقر بودند ـ رسيده و در مقابل فرزند رسول خدا صف آرايی کردند ، حضرت حسين عليه السلام شمشير هارا حمايل کرده و در مقابل دشمنان صف بستند . چون هوا بسيار گرم بود و افراد دشمن و اسب های ايشان همگی تشنه بودند حضرت حسين عليه السلام دستور دادند که سپاه حر و اسب های ايشان را با آبی که همراه داشتند سيراب کنند .و از آن آب تمام افراد حر و اسب های ايشان سيراب شدند.

در همين رابطه و به ياد آن روز ، هر ساله ، سه روز مانده به محرم طشت گذاری در بعضی از کشورهای مسلمان نشين به عنوان مراسم سنتی در مساجد و حسينيه ها انجام می شود ، سپس در داخل طشت ه آب ميريزند و عزا داران حسينی با دست زدن به آن ها و نوشيدن مقداری از آب طشت ها با آًقا و سرور خود تجديد بيعت می کنند.

                                    بخشی از کتاب  حسين بهشت موعود                                   

نوشته ی فريده گل محمدی آرمان

امروز نيز ۲۷ ذی الحجه است ... انشا الله بيعت ما نيز توسط سلطان عشق پذيرفته شود!

***

سلام و التماس دعا 

...

در پناه زهرا و يا مولا علی !  

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شمارشگر

سلام!! این یه سیستم آمار گیری از بازدید گنندگان برای وبلاگ می باشد که در مراحل اولیه طراحی و تست می باشد امیدواریم با ثبت نام و استفاده از آن ما را در هر چه بهتر و بیشتر نمودن امکانات آن یاری فرمایید. با تشکر!.

elaheh

سلام دوست جون خوب و مهربون و عزیز دل خودم ... به به اينجا چه قشنگ شده قالب جديدم مبارک ... چه جالب من نميدونستم اين رسمو ممنون که نوشتين منم استفاده کردم ... انشاالله که قبول ميشه عزیزم ياعلي

در اوج تنهایی

کربلاي تو پيام آور خون است و خروش ........ مکتبت راهنماي دگران است هنوز ......... تا قيامت ز قيام تو قيامت برخاست........ از قيام تو پيام تو عيان است هنوز........ التماس دعا ... در ضمن ممنون بابت لينک . جبران می شه (:

h

يا حسين .........سلام.......چقدر خوبه که وقتی انسان با زبان ميگه حسين دلش هم بگه حسين.......نه اينکه زبان بگه حسين..دل بگه شمر .....متو جه ای که ........يا حسين مددی

h

الهه تو که ميفهمی من چی ميگم

مجنون

سلام و باز هم بوي غريب محرم پيچيده باز صداي ناقه شتران مي آيد و باز صداي چكاچك همان شمشيرها مي آيد و خوني كه به آسمان پاشيده شد دستي كه به زمين افتاد صداي فرياد كودكاني كه از دست پليد ترين قوم تاريخ مي گريختند و بوي نم خاك آ غشته به خون فرزند غريب زهرا خداي به ما بياموز كه كل ارض كرببلا و كل يوم عاشورا التماس دعا

مجنون

در اين جهان ، هيچکس نيست که همچوم او ، بداند که : " چگونه بايد مرد ؟ " دانشی که دشمن نیرومند او – که بر جهان حکومت می راند – از آن محروم است ، و این است که قهرمان تنها ، به پیروزی خویش بر انبوه سپاه خصم ، اینچنین مطمئن است ، و اینچنین مصمم و بی تردید ، به استقبال آمده است . آموزگار بزرگ " شهادت " اکنون برخاسته است ، تا به همه آنها که جهاد را تنها در " توانستن " می فهمند و به همه آنها که پیروزی بر خصم را تنها در " غلبه " ، بیاموزد که : " شهادت " نه یک " باختن " ، که یک " انتخاب " است ، انتخابی که در آن ، مجاهد با قربانی کردن خویش ، در آستانه معبد آزادی و محراب عشق ، پیروز می شود .

مجنون

حسین یک درس بزرگتر از شهادتش به ما داده است ، و آن نیمه تمام گذاشتن حج ! و به سوی شهادت رفتن است . حجی که همه اسلافش ، اجدادش ، جدش و پدرش برای احیای این سنت ، جهاد کردند ، این حج را نیمه تمام می گذارد و شهادت را انتخاب می کند ، مراسم حج را به پایان نمی برد ، تا به همه حج گزاران تاریخ ، نمازگزاران تاریخ ، مومنان به سنت ابراهیم ، بیاموزد که اگر امامت نباشد ، اگر رهبری نباشد ، اگر هدف نباشد ، اگر حسین نباشد و اگر یزید باشد ، چرخیدن بر گرد خانه خدا ، با خانه بت ، مساوی است . در آن لحظه که حسین حج را نیمه تمام گذاشت و آهنگ کربلا کرد ، کسانی که به طواف ، همچنان در غیبت حسین ، ادامه دادند ، مساوی هستند با کسانی که در همان حال ، بر گرد کاخ سبز معاویه در طواف بودند .

مهدی موعود!

به نام او که تو را آفرید تا برایم بهترین باشی... * امروز برای ظهور او چه کرده ایم ؟!؟!؟! * انتظار به امید آبی های وصال شرار شوقی است که شعله در خرمن نا امیدی می زند و آیینه ی آدینه را شراری است همیشگی آنگاه که شوق دیدار تاب انتظار را از کف دل می رباید... * برای ظهور کاری باید کرد از نوعی دیگر * بی صبرانه منتظر حضور سبزتان هستیم، در سایت مهدی موعود! * http://www.MahdiThePromised.com * ضمنا با حضور در سایت آدرس وبلاگ خود و دیگر دوستانتان را نیز ثبت نمائید * یا علی مدد *

مجنون

و حسین ، وارث آدم – که به بنی آدم زیستن داد – و وارث پیامبران بزرگ – که به انسان ، " چگونه باید زیست " را آموختند – اکنون آمده است تا ، در این روزگار ، به فرزندان آدم ، " چگونه باید مرد " را بیاموزد ! حسین آموخت که " مرگ سیاه " ، سرنوشت شوم مردم زبونی است که به هر ننگی تن می دهند تا " زنده بمانند " ، چه ، کسانی که گستاخی آنرا ندارند که " شهادت " را انتخاب کنند ، " مرگ " آنان را انتخاب خواهد کرد !