اميد!

بازم يه جمعه ی ديگه اومد و تو نيومدی ...

رسيده بر لبم جان
بيا اميد پنهان
*
**
***
_دعاي الهم عرفني نفسك ..._
دعاي شريفه ي( الهم عرفني نفسك ... ) از دعا هاي معروفي است كه مومنان ومنتظران ظهور در عصر غيبت امام ع به آن سفارش شده اند تا به يمن و بركت عبارات لطيف و پر معناي آن , معرفت خدا و پيامبر او و حجت پنهانش را در خواست نمايند .
اين دعا را, نايب اول امام عصر ع به يكي از دوستان آن حضرت امر فرموده است . همچنين محمدبن يعقوب كليني كه در زمان نئاب اربعه مي زيسته , آن را در كتاب كافي از حضرت امام صادق ع روايت كرده است . خواندن اين دعاي ارزشمند و پرفضيلت بعد از نماز عصر توصيه شده است .
فرازي از اين دعارا باهم زمزمه مي كنيم :
خدايا !
مرا با نام و مقام بلندت آشنا كن كه اگر الفباي عشق خويش را به من با پيامبر تو نيز آشنا نخواهم شد.
خدايا !
مرا با نام و مقام پيامبر برگزيدهات , حضرت محمد مصطفي ص , آشنا كن كه اگر از آسمان معرفت پيامبر خويش تا پنجره راهي نگشايي , از پرتو نگاه حجت تو نيز محروم خواهم ماند.
خدايا !
مرا با نام و مقام حجت آخرين خويش , حضرت محمد مهدي عج آشنا كن كه اگر از شربت شيرين و گواراي محبت آن نازنين سيرابم نسازي و چشمانم را از نور ولايتش روشن نگرداني , در امواج آبي دين آسماني ات به آرامش نخواهم رسيد و تاريك بيابان جهل و ناداني مرا حيران و سر گردان خواهد ساخت .
خدايا!
قدم هاي لرزانم را بر صراط مستقيم دين حق استوار گردان . در زمانه اي كه ابر هاي غيبت , چشمان مرا از توفيق ديدن سيماي نوراني بي نصيب ساخته است , دلم را به باران با صبر و شكيبايي مهمان كن.
خدايا !
تا هر زمان كه طلوع آن ستاره ي زيبا و درخشان را به تاخير انداختي قاب خاطر ما از تصوير ياد او خالي مگردان و شبنم هاي پاك ايمان و گل هاي اميد و انتظار را و نسيم شادي بخش دعاي شوق آنن بهار خجسته را كه مي وزد , از باغ دل هاي ما مگير.
***
**
*سلام ... التماس دعا و يا علی !

/ 3 نظر / 3 بازدید
joje_zebel

سلام....اون چيزي که عمل را شاخص می کنه و به ثمر می رسونه و مورد قبول واقع می شه نييته......ولی بعضی کارها را نميشود صرف اينکه نيت خوب داريم انجام بديم .........مثلا می گن اگر قرار باشه دلی شکسته بشه تو عملی که با نيت خوب همراهه این را نهی کردند ....القلب حرم الله.....خانه خدا را خراب کنيم که نيت خوب داريم ......دوستان موفق باشيد.

مجنون

سلام منم همون ديوونه هميشگه... آفرين...خوب نوشتيا......